Liste over koordinater til alle placeringer i databasen

Her finder du en liste over koordinater for alle steder, vi har indtastet i vores database, listen er sorteret efter navnene på de steder. Vi opdaterer denne liste kontinuerligt, da vi tilføjer flere lande, byer og steder til vores database, vores mål er, at det bliver så komplet som muligt! Hvis du har kommentarer, skal du bare hæve det! :)

PlaceringLængdegradBreddegrad
Alabama32.318230-86.902298
Alanya36.54334032.002800
Alaska65.093333-150.877222
Algier36.7537683.0587561
Alicante38.345210-0.480990
Amsterdam52.37021574.8951679
Anchorage61.2180556-149.9002778
Antalya36.89689330.713324
Arizona34.048927-111.093735
Arkansas35.201050-91.831833
Asunción-25.263740-57.575926
Athen37.983809623.7275388
Atlanta33.748995-84.387982
Auckland-36.8484597174.7633315
Ayia Napa34.98890034.000260
Bagdad33.312805744.3614875
Bali-8.409518115.188916
Bangkok13.7563309100.5017651
Barcelona41.3850642.173403
Baška Voda43.35845016.947800
Beirut33.893791335.5017767
Belfast54.597285-5.930120
Beograd44.78656820.4489216
Berlin52.520006613.404954
Bilbao43.256960-2.923460
Bogotá4.710989-74.072092
Boise43.6187102-116.2146068
Boston42.360082-71.058880
Brela43.36736016.932570
Brisbane-27.4697707153.0251235
Bruxelles50.85034634.3517211
Budapest47.49791219.040235
Buenos Aires-34.603684-58.381559
Californien36.778261-119.417932
Cannes43.5528477.017369
Caracas10.480594-66.903606
Chiang Mai18.70606498.981712
Chicago41.8781136-87.6297982
Colorado39.550051-105.782067
Connecticut41.603222-73.087746
Dallas32.776664-96.796988
Delhi28.70405977.102490
Denver39.7392358-104.990251
Detroit42.331427-83.0457538
Dubai25.204849355.2707828
Dublin53.3498053-6.2603097
Edinburgh55.953252-3.188267
Edmonton53.544389-113.4909267
Florida27.664827-81.515755
Fort Lauderdale26.122439-80.137317
Fukushima37.766667140.466667
Genève46.2043916.143158
Glasgow55.864237-4.251806
Goa15.29932674.123996
Gradac43.10482017.341310
Gøteborg57.70887011.974560
Havana23.1135925-82.3665956
Hawaii19.896766-155.582782
Helsinki60.169855724.938379
Ho Chi Minh (Saigon)10.823099106.629664
Hongkong22.311020114.173622
Honolulu21.3069444-157.8583333
Houston29.760427-95.369803
Hvar43.17259016.443230
Ibiza39.0200121.482148
Irkutsk52.2869741104.3050183
Istanbul41.008237628.9783589
Jelsa43.16156016.692590
Jerevan40.179185744.4991029
Jerusalem31.76831935.21371
Johannesburg-26.204102828.0473051
Juneau58.3019444-134.4197222
Kabul34.55534969.207486
Kairo30.044419631.2357116
Kalymnos36.95158026.982073
Kanarieøerne27.920220-15.547437
Kárpathos35.56300527.130395
Kijev50.450130.5234
Kinshasa-4.441931115.2662931
Koh Samui9.50139499.995619
Krabi8.05826098.916810
Kreta35.24011724.809269
Kuala Lumpur3.139003101.686855
København55.676096812.5683371
Larnaca34.91771033.636630
Las Vegas36.169941-115.139830
Leeds53.800755-1.549077
Lima-12.0463731-77.042754
Limassol34.70713033.022617
Lissabon38.7222524-9.1393366
Liverpool53.408371-2.991573
London51.5073509-0.1277583
Los Angeles34.0522342-118.2436849
Madeira32.7607074-16.9594723
Madrid40.4167754-3.7037902
Magaluf39.5102102.532580
Makarska43.29379017.019630
Malaga36.721274-4.421399
Mallorca39.6952633.017571
Manaus-3.119028-60.021731
Manchester53.480759-2.242631
Manila14.5995124120.9842195
Marbella36.509940-4.886350
Mariehamn60.09709419.934834
Marseille43.2964825.369780
Melbourne-37.8136276144.9630576
Mexico City19.4326077-99.133208
Miami25.775278-80.208889
Milano45.4642039.189982
Minsk53.904539827.5615244
Mogadishu2.046934345.3181623
Montreal45.501689-73.567256
Moskva55.75582637.6173
München48.13512511.581980
Nairobi-1.292065936.8219462
Napoli40.85179914.268120
Nassau25.0479835-77.355413
New York City40.712784-74.005941
Nice43.7101737.261953
Nicosia35.185565933.3822764
Oslo59.913868810.7522454
Palermo38.11568813.361267
Paris48.8566142.3522219
Pattaya12.931859100.900691
Perth-31.950527115.860457
Phnom Penh11.5448729104.8921668
Phuket7.95193398.338088
Pisa43.72283910.401689
Pompeji40.74615914.498934
Poreč45.22675013.597760
Port Louis-20.16089157.501222
Prag50.075538114.4378005
Praia14.933050-23.513327
Québec46.813878-71.207981
Reykjavik64.1265206-21.8174392
Riga56.949648724.1051864
Rom41.902783512.4963655
San Diego32.715738-117.161084
San Francisco37.774929-122.419416
San José9.928069-84.090725
Santiago de Chile-33.448890-70.669265
Santo Domingo18.486058-69.931212
Sarajevo43.856258618.4130763
Seattle47.606209-122.332071
Seoul37.566535126.9779692
Sevilla37.382640-5.996300
Shanghai31.210695121.448502
Side36.77236031.397340
Singapore1.352083103.819836
Sofia42.697708223.3218675
Sousse35.82930010.640630
Split43.50695016.442381
Stockholm59.329323518.0685808
Supetar43.38250016.551290
Sydney-33.8688197151.2092955
Taipei25.0329694121.5654177
Tallinn59.436960824.7535746
Teheran35.68919751.388974
Tenerife28.291564-16.629130
Thessaloniki40.63478122.943090
Tokyo35.6894875139.6917064
Toronto43.653226-79.3831843
Trogir43.51736016.250600
Tučepi43.26396017.057890
Tunis36.80007010.187060
Ulan Bator47.8863988106.9057439
Valencia39.470240-0.376800
Valletta35.93749614.375416
Vancouver49.2827291-123.1207375
Venedig45.44084512.315515
Vilnius54.687155525.2796514
Volgograd48.70804844.5133034
Warszawa52.229675621.0122287
Washington D.C.38.907192-77.036871
Wien48.208174316.3738189
Winnipeg49.895136-97.1383744
Zagreb45.81501015.981919
Zürich47.37688668.541694